Poznávacie zájazdy

Máme pre Vás novú ponuku skvelyćh poznávacích zájazdov. Spoznajte s nami Anglicko, Francúzsko, Taliansko, Vatikán, Švajčiarsko, Holandsko či Luxemburg.

viac informácií
images1

Letné tábory

Aktuálna ponuka školských výletov, zahraničných poznávacích zájazdov,škôl v prírode a lyžiarských výcvikov

viac informácií
images2

  • image0

    Po stopách grófa Drakulu

  • image1

    Po stopách grófa Drakulu

  • image2

    Po stopách grófa Drakulu

Po stopách grófa Drakulu

Typ zájazdu: 
Poznávací zájazd
Krajina: 
Rumunsko
Lokalita: 
Transylvánia
Súhrn zájazdu: 

Transylvánia, preslávená románom Brama Stokera o kniežati Drakula, je historicky najhodnotnejšou a najcivilizovanejšou oblasťou Rumunska. Jednoducho nádherná krajina plná lesov, obkolesená mohutnou hradbou Karpát.

Pripravili sme pre Vašu školu zájazd plný zážitkov. Navštívime tajomný hrad grófa Draculu, soľnú baňu Turda, historického mesta Cluj Napoca a mnoho ďalších historických pamiatok, ktoré Vám zaručene vyrazia dych!

Prežite s vašime kamarátmi dni plné dobrodružsta.


  

KódTermín zájazduCena zájazdu
551-295 - 159,00 € Objednať

1. deň Odchod zo Slovenska v neskorých večerných hodinách. Nočný prejazd smerom do Rumunska.

2. deň V ranných hodinách príchod do mesta Cluj Napoca - prehliadka centra mesta so sprievodcom. Hlavné mesto historickej oblasti Transylvánie Mesto je veľmi príjemné, a je určite veľkým zážitkom pre tých, ktorí chcú vidieť mestá so sedmohradským životom v celej svojej kráse. Po prehliadke presun do mesta Turda – návšteva soľnej bane. V popoludňajších hodinách presun na ubytovanie.

3.deň Raňajky, po raňajkách návšteva mesta Sighisoara. Návšteva rodného domu - Uprostred starobylej Sighishoary, sa nachádza rodný dom Vlada Tepeša, v ktorom je v súčasnosti reštaurácia. Presun na ubytovanie, krátka prestávka na ubytovanie, pokračovanie v programe. Presun do najnavštevovanejšieho mesta Brašov, kde sa prejdeme najužšou ulicou v Európe. Strada Sforii je približne jeden meter široká a spája Cerbului ulicu s Poarta Scheme ulicu. Individuálne voľno.  Vo večerných hodinách návrat na ubytovanie.

4.deň Raňajky, po raňajkách návšteva mesta Draculovho hradu - hrad zo 14 storočia bol sídlom krvilačného Draculu. Prehliadka hradu zaručuje rozprávkový zážitok, pozriete si nádvorie s historickou studňou obklopené vežami a pavlačami. Celý hrad je obkolesený veľkou krásnou záhradou. Po prehliadke presun na ubytovanie, krátka prestávka. 

Návšteva mesta Sibiu, kde si pozrieme Veľké a Malé (Piata Mare) námestie s Rímsko - katolíckym kostolom, Vežu a Palác Brukenthal, Bridge of lies, pasáž schodov.  Individuálne voľno. Vo večerných hodinách presun na Slovensko.

5. deň príchod na Slovensko v skorých ranných hodinách

Cena  zahŕňa:
- 2 x hotelové ubytovanie
- 2 x  raňajky
- dopravu klimatizovaným autobusom
- služby sprievodcu počas celého zájazdu
- prehliadky podľa programu bez vstupov
- poistenie proti úpadku CK
- komplexné cestovné poistenie

- V cene nie sú zahrnuté vstupy do pamiatok

- možnosť doobjednania večerí aj s nápojmi - 2 x 15 EUR

Vyberte si Vami zvolený termín a nástupné miesto. 

Možné vstupy - ceny vstupov sú orientačné a počas sezóny sa môžu meniť:
- Bran Zámok 25 Lei
- Turda - Soľná jaskyňa 20 Lei
- Čierny kostol 6 Lei
- Sighisoara – Radničná Veža  - 12 Lei


Máte záujem o informácie a novinky z našej ponuky?