Poznávacie zájazdy

Máme pre Vás novú ponuku skvelyćh poznávacích zájazdov. Spoznajte s nami Anglicko, Francúzsko, Taliansko, Vatikán, Švajčiarsko, Holandsko či Luxemburg.

viac informácií
images1

Letné tábory

Aktuálna ponuka školských výletov, zahraničných poznávacích zájazdov,škôl v prírode a lyžiarských výcvikov

viac informácií
images2

  • image0

    Transylvánia 4 dni

  • image1

    Transylvánia 4 dni

Transylvánia 4 dni

Typ zájazdu: 
poznávací
Krajina: 
Rumunsko
Hotel: 
2x ubytovanie s raňajkami
Súhrn zájazdu: 

Spoznáte s nami Transylvániu, miesto preslávené grófom Drakulom a uhorským kráľom Matejom Korvínom. Zažite plné dva dni v Transylánií v Rumunsku.


  

KódTermín zájazduCena zájazdu
574-316 - 119,00 € Objednať

1.deň odchod zo slovenska okolo obeda.

2.deň príchod do Rumunska v ranných hodinách, kde začneme s návštevou hlavného mesta Transylvánie, Kluž, prehliadka mesta so sprievodcom, kde uvidíte napríklad rodný dom uhorského kráľa Mateja Korvína, ktorý zavítal aj na Slovensko, známy vďaka svojmu znaku havrana, ďalej kostol Sv. MIchala, kde sa nachádza jeho socha, historické centrum a Kluž je po maďarsky Koložvár, tak tam môžete ochutnať známu koložvársku kapustu. Po obede presun do solnej bani v Turde, ubytovanie.

3.deň po raňajkách presun do stredovekého mesteka Sighesoara, kde sa nachádza rodný dom Vlada Tepeša - Drakulu, malebné uličky, hodinová veža a orloj zo 14. storočia. Mesto sa nachádza na zozname svetového dedičstva UNESCO. Presun do Hunedoary, ktorá sa preslávila hradom, kde sa zdržali 3 významné osobnosti histórie svoje detstvo tam strávil uhorský kráľ Ján Huňady, bol to hrad aj Mateja Korvína a dokonca tam bol väznený Drakula. Odchod na Slovensko vo večerných hodinách.

4.deň príchod na Slovensko


Máte záujem o informácie a novinky z našej ponuky?